Sürdürülebilirlik Mesajı

NUROL Holding olarak yarım asrı aşkın geçmişimizde kaliteli ve başarılı projelere imza atarken, aynı zamanda geleceğe yönelik sürdürülebilir koşullar sağlamaya da her zaman özen gösterdik.

Bu yaklaşımımızı uluslararası alanda da desteklemek adına 2018 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzaladık.

Sözleşmenin gereği olarak Sürdürülebilirlik Raporu hazırladık. Raporumuz özetle Topluluğumuzun sosyal, çevresel, ekonomik ve yönetim performansı hakkında bilgilerini içermektedir.

Bu çerçevede;

NUROL Holding, NUROL İnşaat, NUROL Makina, FNSS Savunma Sistemleri, NUROL Teknoloji, TÜMAD Madencilik şirketlerimizin katılımıyla Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu oluşturuldu ve özverili çalışmaları sonucunda ilk raporumuz yayınlanarak,

Küresel Raporlama İnisiyatifi (Global Reporting Initiative - GRI)” tarafından da uluslararası kapsamda onaylandı.

Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu Üyelerimize ve geçmişten bugüne çevreye, geri dönüşüme, enerji tasarrufuna, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına özen gösteren tüm Nurol Ailesi Bireylerine teşekkür ediyor, bundan sonra da bütün çalışmalarımıza aynı hassasiyetle devam edeceğimize olan inancımı yineliyorum.

Saygılarımla,
Gürol ÇARMIKLI
Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Koordinatörü

Nurol Holding olarak yarım asrı aşkın geçmişimizle değişime ve yeniliklere hızlı bir şekilde adapte olabilmemizin başarısı, faaliyetlerimizin sürdürülebilir temelli olmasından kaynaklanmaktadır. Topluluk olarak bugünden aldığımız aksiyonların geleceğe daha sürdürülebilir ve yeşil bir dünya bırakabilmesi için gösterdiğimiz çaba sürdürülebilirlik temelindeki vizyonumuzun gelişmesinde oldukça etkili olmaktadır.

Projelerimiz ve yatırımlarımız ile topluluğu oluşturan bireylerin sosyal refahını ve yaşam kalitesini artırmanın yanı sıra gelecek nesillere daha yaşanabilir, eşit ve temiz bir dünya bırakmanın gayreti içindeyiz.

Holding olarak inşaat, savunma sanayii, enerji, finans, madencilik ve turizm sektörlerinden elde ettiğimiz başarıları ekonomik, sosyal ve çevresel sermayemizin dengeli bir gelişimi olarak yorumluyor ve çalışmalarımıza aynı doğrultuda hız kesmeden devam ediyoruz. Sürdürülebilirliği kurumsal politikalarımıza entegre ederek gelecekteki iş stratejilerimizi sürdürülebilir kalkınma hedefleri ve ilkeleri doğrultusunda kurguluyoruz.

ÜST