Sürdürülebilirlik

NUROL Holding olarak yarım asrı aşkın geçmişimizde kaliteli ve başarılı projelere imza atarken, aynı zamanda geleceğe yönelik sürdürülebilir koşullar sağlamaya da her zaman özen gösterdik.

Bu yaklaşımımızı uluslararası alanda da desteklemek adına 2018 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzaladık.

Sözleşmenin gereği olarak Sürdürülebilirlik Raporu hazırladık. Raporumuz özetle Topluluğumuzun sosyal, çevresel, ekonomik ve yönetim performansı hakkında bilgilerini içermektedir.

Bu çerçevede;

NUROL Holding, NUROL İnşaat, NUROL Makina, FNSS Savunma Sistemleri, NUROL Teknoloji, TÜMAD Madencilik şirketlerimizin katılımıyla Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu oluşturuldu ve özverili çalışmaları sonucunda ilk raporumuz yayınlanarak,

Küresel Raporlama İnisiyatifi (Global Reporting Initiative - GRI)” tarafından da uluslararası kapsamda onaylandı.

Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu Üyelerimize ve geçmişten bugüne çevreye, geri dönüşüme, enerji tasarrufuna, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına özen gösteren tüm Nurol Ailesi Bireylerine teşekkür ediyor, bundan sonra da bütün çalışmalarımıza aynı hassasiyetle devam edeceğimize olan inancımı yineliyorum.

Saygılarımla,
Gürol ÇARMIKLI
Yönetim Kurulu Üyesi
Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Koordinatörü

ÜST