Genel Müdür Yardımcısı: Mustafa ÖZTÜRK        www.enovaenerji.com.tr  

Şirketimiz, Nurol ve Özaltın ortaklığında elektrik enerjisi üretimi ve satışı amacıyla 2003 yılında kurulmuştur. 2006 yılında, Ceyhan Hidroelektrik Santrali’nin yap-işlet modeliyle EPDK’dan 49 yıllığına üretim lisansı alınmıştır. Ceyhan Nehri (Osmaniye) üzerindeki Oşkan ve Berkman Regülatör ve Santralleri’nden oluşan projemiz, 63 MW kurulu gücü ile yıllık ortalama 250 milyon kWh enerji üretmektedir.

Yaklaşık 168 milyon dolar yatırım bedeli ile inşaat döneminde 660 çalışana istihdam yaratan yenilenebilir enerji kapsamındaki projemiz, karbon salınımına yıllık 160.000 ton CO₂ azaltımı yaparak katkıda bulunmaktadır. 2010 yılında üniteleri sırayla devreye alınmış olan Ceyhan Hidroelektrik Santrali, oluşturduğu işletme ekibiyle bir yandan en optimum işletme şartları konusunda tecrübesini artırırken; diğer yandan oluşturduğu ticaret ekibiyle üretilen elektriğin pazarlama ve satışını da yürütmektedir. Üretilen elektriğin satışı piyasada rekabet ortamında yapılmaktadır. 2020 yılı itibarıyla 2.156.500 MWH kendi üretimi olmak üzere toplam 2.650.000 MWH enerji satışı yapılmıştır.

Enova Enerji A.Ş., Nurol ve Özaltın Grupları adına enerji alanında önemli bir pozisyon alınması ve uzun dönemli işletmeye dayalı bir iş alanı oluşturulması amacıyla faaliyetlerini sürdürürken sosyal sorumluluk projeleriyle de bölgeye katkı sağlamaktadır. Tesisimizin bulunduğu Osmaniye ili Karagedik ve Kumarlı köylerinde yöre halkına destek amaçlı olarak bir ilköğretim okulu ve bir caminin yapımı şirketimizce gerçekleştirilmiştir.

Ülkelerin gelişmesinde lokomotif rolü oynayan enerji alanında, önemli bir yatırımı üstlenmiş ve başarıyla tamamlamış olan şirketimiz, aynı zamanda toplumların kalkınması ve sosyal düzeylerinin iyileştirilmesi için de çaba göstermektedir.

Telefon    : 0312 428 1125

Faks          : 0312 428 1128

E-Posta   : enova@enovaenerji.com.tr

Web Site: www.enovaenerji.com.tr

Adres     : Gelincik Sk. No: 2/2

Kavaklıdere 06690 ANKARA

ÜST