Genel Müdür: Özgür ALTUNTAŞ         www.nurolbank.com.tr

Nurol Yatırım Bankası kurumsal müşterilerin yatırım bankacılığı ihtiyaçlarına 52  kişilik ekibi ile çözüm sunmaktadır. Bankanın 2017 yılı itibariyle Aktif Büyüklüğü 1,700 Milyar  TL'ye ulaşmıştır.

Sermaye yapısı ve donanımlı insan kaynağıyla Nurolbank, Türkiye’de Yatırım Bankacılığı alanında lider bankalar arasında yer alma bilinci ile ekonomik değer yaratmayı amaç edinmiş, uzun vadeli ilişkiler kurabileceği, çeşitli finansman ürünlerine ihtiyaç duyan müşterilere hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Nurolbank, tüm müşterilerinin verimliliklerini yükseltip, içinde bulundukları risk düzeyini azaltarak, maliyetlerini anlamlı ölçüde kontrol altına alabilmelerini ve pazar paylarını arttırılabilmelerini sağlayan hizmetler sunmaktadır.

Nurolbank, teknik uzmanlığa ve yerel piyasa tecrübesine sahip profesyonellerden oluşan ekibinin bilgi ve deneyimleri sayesinde müşterilerinin ihtiyaçları ile uyumlu olarak;

  • Alternatif fon kaynağı sağlamak üzere yapılandırılmış finansman araçları,
  • Kompleks finansal modelleme,
  • Optimum finansal paket yapılandırılması,
  • Özsermaye finansmanı danışmanlığı,
  • Yerel ve uluslararası kuruluşlardan, sermaye piyasalarından yeni fon kaynakları yaratılması konularında yaratıcı, yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Nurolbank, temkinli ve sağlam öngörülerle oluşturulan banka yönetim politikaları ile yoluna devam etmektedir. Bankamız, günümüzün değişken, birbirine bağlı ve son derece rekabetçi olan pazarlarında, şirketler için doğru zamanda bilgi ve esnek finansal çözümlerle hizmet vermeye devam edecektir.

Dünyada ve Türkiye’de bazı köklü değişikliklere, belirsizliklere ve zorlu koşullara sahne olan 2017 yılında da Nurolbank fırsat kapılarını aralamaya devam etmiştir.

Bankamızın Sermaye Yeterliliği Rasyosu, 31 Aralık 2017’te %18,05, Özsermaye Karlılık Rasyosu % 37,80 olmuştur.

Kredi hacmimizde yarattığımız %27’lık büyüme, katma değer yaratan alanlarda gerçekleştiğinden dolayı faiz gelirlerimiz %46 oranında büyüyerek 203 milyon TL’ye ulaşmıştır.

Vergi öncesi kârımız, bir önceki seneye göre %36 artış gösterek 68 milyon TL olmuştur.

Bankamız, 2017 yılı içinde çeşitli vadelerde toplam 1,500 Milyon TL borçlanma aracı ihracını rekabetçi fiyatlarla gerçekleştirmiştir. 2017‘de  JCR Eurasia Rating, Nurol Yatırım Bankası A.Ş.’yi yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek Uzun Vadeli Ulusal Notunu ‘AA (Trk)’ olarak teyit etmiştir. Diğer taraftan, NurolYatırım Bankası A.Ş.’nin Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notu’nu Ülke Notu Tavanı üzerinde ‘BBB‘ olarak teyit edilmiştir.

Telefon   :  0 212 286 81 00

Faks         :  0 212 286 81 01

E-Posta      : info@nurolbank.com.tr

Web Site : www.nurolbank.com.tr

Adres: Nurol plaza B Blok Büyükdere Cad No:257 Kat:15 Maslak 34450 Sarıyer /İstanbul

ÜST