Genel Müdür: Özgür ALTUNTAŞ         www.nurolbank.com.tr

Nurol Yatırım Bankası kurumsal müşterilerin yatırım bankacılığı ihtiyaçlarına 66 kişilik ekibi ile çözüm sunmaktadır. Bankanın 2020 yılı itibarıyla Aktif Büyüklüğü 4,3 Milyar TL’ye ulaşmıştır. Sermaye yapısı ve donanımlı insan kaynağıyla Nurolbank, Türkiye’de Yatırım Bankacılığı alanında lider bankalar arasında yer alma bilinci ile ekonomik değer yaratmayı amaç edinmiş, uzun vadeli ilişkiler kurabileceği, çeşitli finansman ürünlerine ihtiyaç duyan müşterilere hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Nurolbank, tüm müşterilerinin verimliliklerini yükseltip, içinde bulundukları risk düzeyini azaltarak, maliyetlerini anlamlı ölçüde kontrol altına alabilmelerini ve pazar paylarını arttırılabilmelerini sağlayan hizmetler sunmaktadır.

Nurolbank, teknik uzmanlığa ve yerel piyasa tecrübesine sahip profesyonellerden oluşan ekibinin bilgi ve deneyimleri sayesinde müşterilerinin ihtiyaçları ile uyumlu olarak;

• Alternatif fon kaynağı sağlamak üzere yapılandırılmış finansman araçları,
• Kompleks finansal modelleme,
• Optimum finansal paket yapılandırılması,
• Özsermaye finansmanı danışmanlığı,
• Yerel ve uluslararası kuruluşlardan, sermaye piyasalarından yeni fon kaynakları yaratılması konularında yaratıcı, yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Nurolbank, temkinli ve sağlam öngörülerle oluşturulan banka yönetim politikaları ile yoluna devam etmektedir. Bankamız, günümüzün değişken, birbirine bağlı ve son derece rekabetçi olan pazarlarında, şirketler için doğru zamanda bilgi ve esnek finansal çözümlerle hizmet vermeye devam edecektir.

Ekonomik gelişmelerin ortaya çıkardığı zorlu koşullara sahne olan 2020 yılında Nurolbank temkinli bakış açısı ile fırsat kapılarını aralamaya devam etmiştir.

Bankamızın Sermaye Yeterliliği Rasyosu, 31 Aralık 2020’de %17,10, Özsermaye Karlılık Rasyosu % 24,66 olmuştur.

Vergi öncesi kârımız, bir önceki seneye göre %49 artış gösterek 130,1 milyon TL olmuştur.

Bankamız, 2020 yılı içinde çeşitli vadelerde toplam 2,5 Milyar TL borçlanma aracı ihracını rekabetçi fiyatlarla gerçekleştirmiştir.

JCR Eurasia Rating, Nisan 2020’de “Nurol Yatirim Bankasi A.Ş.”yi periyodik gözden geçirme sürecinde, ulusal düzeyde yatırım yapılabilir kategorisinde değerlendirerek, Uzun Vadeli Ulusal Notu‘nu ‘AA (Trk)’ ve ‘Stabil’ görünüm, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ‘A-1 (Trk)’ olarak ‘Stabil’ not görünümleri ile beraber teyit etmiştir. Diğer taraftan, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notu’nu ‘BBB-’ olarak teyit etmiştir.

Telefon   :  0 212 286 81 00

Faks         :  0 212 286 81 01

E-Posta      : info@nurolbank.com.tr

Web Site : www.nurolbank.com.tr

Adres: Nurol plaza B Blok Büyükdere Cad No:257 Kat:15 Maslak 34450 Sarıyer /İstanbul

ÜST