Genel Müdür(Sheraton&Lugal): Sinan KÖSEOĞLU            www.turser.com.tr

Sheraton Ankara

Nurol Grubu’nun gurur kaynaklarından biri olan Sheraton Ankara Hotel & Convention Center, Ankara pazarındaki gelişmelere uygun olarak değişime ve yenilenmeye devam etmektedir. Zincirin yeni hizmetleri ve uygulamaları eş zamanlı olarak hayata geçirilmektedir. Beş yıldızlı hizmet kalitesini talep eden konuklarımız için Sheraton Ankara iki bölüm olarak hizmet vermektedir. 17. kata kadar olan odalar standart otel hizmeti verirken 17 ve üstü katlar Club hizmeti vermektedir. Club bölümündeki odalar daha ayrıcalıklı hizmet isteyen konuklar için olup 20. kattaki Club Lounge’da tüm gün farklı ikramlar servis edilmektedir.

Ankara'nın simgesi haline gelmiş olan 24 katlı Otelimiz; 1 Kral Dairesi, 2 Diplomatik Suit, 17 Executive Suit ve Club katları ile toplam 311 odası, ev sıcaklığını yansıtan zevkli dekoru, en yeni teknoloji ve lüks imkânları ile hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Otelimizin giriş katında otel misafirlerimiz ve Ankara’lı konuklarımızın buluşma noktası olan Lobby Bar ve eşsiz manzarası, açık mutfağı ile tüm gün misafirlerimize uluslararası ve Türk mutfağından örnekler sunan Brasserie One Restaurant yer almaktadır. Girişin bir alt katında bulunan Copper Sports Bar’da farklı zamanlarda yer alan canlı müzik grupları, DJ performansları, bilardo, dart ve TV’lerden canlı maç yayınları, deneyimli ekibinin hazırladığı kokteyller ile Ankara’nın eğlence yaşamına renk katmaktadır.

Lugal, A Luxury Collection Hotel Ankara

Daha ayrıcalıklı hizmet isteyen konuklarımız için ise Lugal, A Luxury Collection Hotel Ankara Luxury Collection standartlarında en üst segmentte hizmet sunmaktadır. Kendi segmentine has standartlar ve hizmet anlayışı ile farklı bir otel olarak servis veren Lugal Hotel, 1 Lugal Suit, 4 Apart Suit, 16 Deluxe Suit, 32 Grand Deluxe oda, 10 Deluxe Studio, 7 Deluxe Twin Apart ve 21 Deluxe oda olmak üzere toplam 91 odası ile Luxury Collection konukları için hizmet vermektedir.

Aruni Restoran & Bar

Aruni Restoran & Bar, hem şıklığı hem de zengin menüsü ile şehrin cazibeli lokasyonlarından biri haline gelmiştir. Odun fırınına has özel tatlar, Osmanlı mutfağına ait zengin lezzetler, en taze deniz ürünleri ve tarihi reçetelerden oluşan menüsüyle Aruni Restoran & Bar haftanın her günü hizmet  vermektedir. Menü Anadolu ve onun zengin mirasından yola çıkarak hazırlandı. Menülerin hazırlanmasında Zeki Şef'in coşkulu, nüktedan ve maceraperest genleri rol oynadı. Hazırlanan reçeteler yerel ve unutulmaya yüz tutmuş ürünlerle hazırlandı. Pişirme teknikleri yeniden gözden geçirildi ve ağzınıza layık yemekler sizin için hazırlandı. Gurme menüsünde yer alan her yemek için eşleştirilmiş şaraplar da bu unutulmaz lezzet yolculuğunda konuklarına eşlik ediyor.

Lugal misafirleri konaklamaları süresince aynı anda yine Aruni Restoran içerisinde kurulan kahvaltı büfesinden ve a-la-carte menüden sipariş verebildikleri gibi, kahvaltılarını odalarına da isteyebilirler.

Ödüllü Konferans Oteli: Sheraton Ankara Hotel & Convention Center

Sheraton Ankara Hotel & Convention Center, şehrin merkezinde konumlanmış ve 5000 m2'ye yayılmış farklı ihtiyaçlar için esnek seçenekler sunan toplam 21 salondan oluşmaktadır. Her biri özgün niteliklere sahip olan toplantı salonlarının içerisinde yenilenen konseptiyle ve 1325 m2'lik alanıyla şehrin en büyük salonlarından biri olan Grand Ballroom da bulunmaktadır. Şefimiz ve ekibi keyifli kahve molaları, ince dokunuşlarla zenginleştirilmiş gala yemekleri, en güzel gününüzü taçlandıracak düğün menüleri hazırladılar. Gün ışığı alan ve açılabilen pencereleri, yüksek tavanları, zamansız tasarımı ve son teknoloji teknik ekipmanları ile Sheraton Ankara’nın Kongre Merkezi aynı anda 3000 kişiye hizmet verebilmektedir. Oteli çevreleyen yeşil parklar, alışveriş seçenekleri, restoran ve barlar tüm gün süren toplantılar sonrasında havanızı değiştirecek seçenekler arasında yer alır.

Sheraton Ankara toplantı yaptığınız bir 'yer'den öte ekibinizin bir parçasıdır, organizasyonunuzun en iyi şekilde sonuçlanmasını hedefleyen tamamlayıcı bir unsurdur.

Faaliyetler, Heyetler, Kongreler ve Fuarlar

2016 yılının Ağustos ayında otelimizde konaklayan ABD Büyükelçiliği heyeti övgü ve teşekkürlerini ileterek ayrıldılar. Ayrıca Rusya Büyükelçiliği 2016 Ekim ayından itibaren misafirlerini otelimize yönlendirmeye başlamıştır. Avustralya Büyükelçiliği ise Ankara’daki tüm konaklamaları için tek otel olarak yine Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’ı göstermiştir.

Yıl boyunca ABD’den başka, Türkmenistan, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Tataristan, KKTC heyetlerine Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı seviyelerinde ev sahipliği yapmaktan onur duyduk. 2016 yılında çok farklı etkinliklere ev sahipliği yaptık: Basında geniş yer alan Mercedes ve Volvo lansmanları, İntes geleneksel balosu, TED Ankara Koleji Alış Veriş Panayırından başka, büyük katılımlı KBB-BBC, Pediyatrik Dermatoloji, ISEDAK, Hipofiz kongreleri, IEFT ve Akare Eğitim Fuarları burada sıralayabileceğimiz organizasyonlardır.

Sağlık Kulübü

Asma katta yer alan Sağlık Kulübü, bünyesinde bulundurduğu ; sauna, jakuzi, buhar odası, şok duşları, kapalı havuzu ve masaj servisi ile hem otel misafirlerine hem de üyelerine günün yorgunluğunu ve stresini atma, rahatlama ve yenilenme olanağı sağlamaktadır. Aletli fitness, squash, tenis, tek pota basketbol ve grup egzersiz aktiviteleri ile de formunuzu koruma ya da formsuz ve bitkin bedenlerinizi yeniden canlardırma imkanı sunmaktadır.

Sheraton Batumi

17 Mayıs 2010 tarihinde kapılarını tüm konuklarına açan Sheraton Batumi Hotel, şehrin ilk beş yıldızlı uluslararası markalı Oteli olmakla beraber, Nurol Firması'nın da Gürcistan'da gerçekleştirdiği ilk prestijli otel yatırımı konumundadır.

Bir sahil kenti olan Batum, Gürcistan'ın önemli limanlarından birisidir ve ayrıca, hem demir yolu hem de Kafkas ülkeleri menşeli boru hattı istasyonu konumundadır. Batum şehri Türkiye sınırından 15 km mesafededir. Şehir son yıllarda yatırım ve gelişim açısından bölgesel bir merkeze dönüşmüştür. Ayrıca Batum, Karadeniz'deki seyahat programlarına Batum'u dahil eden çok sayıda yolcu gemisine de ev sahipliği yapmaktadır.

Batum, sahip olduğu sub-tropikal iklim ve uçsuz bucaksız sahil şeridiyle iftihar etmektedir. Bu muazzam güzellikteki şehir ayrıca deniz kıyısı, bulvar ve parklarla, Yunus Gösteri Merkezi, dünyanın en eski ve büyük bahçelerinden biri olan nefes kesici Batum Botanik Bahçesi, misafirlere sunduğu olağanüstü yemek kültürü ve en önemlisi son derece misafirperver ve konuksever insanlarıyla meşhurdur.

Sheraton Batumi Hotel gerek iş gerekse eğlence maksatlı gelen misafirlerine hizmet sunmak için tasarlanmıştır. Bu muazzam yapı 30.000 m² lik bir alan üzerine inşa edilmiş olup 43 suit ve büyüleyici Karadeniz manzaralı penthouse odanın da bulunduğu toplam 202 odadan oluşmaktadır.

Otel içerisinde tüm gün hizmet veren, giriş katında bulunan “Sunflower” adlı restoran ve Lobby Bar yer almaktadır. Bunun yanı sıra, 20nci katta uluslararası ve geleneksel Gürcistan sofrasının eşsiz lezzetlerini sunan 360 derece muazzam Batum manzaralı “Veronica” isimli restorant ve bar mevcuttur. Otelin balo salonu 1.000 m² lik alan üzerinde kurulu olup, Batum'daki en büyük balo salonu konumundadır. Düğün, toplantı ve kurumsal etkinlikler açısından son derece idealdir. Daha küçük çaplı toplantı ve konferanslar için ise Otel içerisinde en son teknoloji ile donatılmış altı ayrı salon ve tam donanımlı bir de iş merkezi mevcuttur. Eğlence olanakları arasında; 750 m² lik bir Shine Spa, açık ve kapalı yüzme havuzları ve yine en son teknoloji  ürünü olan Sheraton Spor Salonu yer almaktadır. Son derece modern ve bir o kadar da şık olan 1.550 m² üzerine kurulu, özel girişli bir Casino giriş katta hizmet vermektedir.

17 Mayıs 2010 tarihinde dönemin Gürcistan Devlet Başkanı Sayın Mikheil Saakashvili ve dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan otelin açılış kurdelesini birlikte kesmişlerdir.

Sheraton Batumi Hotel geçtiğimiz yıllarda birçok yerel ve uluslararası yüksek mevkili misafirler için kapılarını açmıştır. Bunların arasında Gürcistan, Ermenistan, İsviçre, Polonya, Estonya Devlet Başkanları, Monaco Prensi Albert II, Gürcistan ve komşu ülkelerden çok sayıda başbakan, bakan, ABD'li parlamenterler ve Avrupa'dan heyetlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ulusal ve uluslararası devlet adamı yer almaktadır. Ayrıca, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Mayce Gray, Sting, Criss Botti ve Enrique Iglesias gibi dünyaca ünlü starlar da misafirlerimiz arasındadır. Acara Özerk Bölgesi Başkanı da oteli ziyaret edenler arasında bulunmaktadır.

Otelde toplantı düzenleyen bazı uluslararası ve yerel kuruluşlar:

Berlin Chemie, US Aid, Birleşmiş Milletler, NATO, MTV, UGT, Adjara ve Gürcistan hükümet toplantıları.

2012-2015 yılında otelde düzenlenen yıllık organizasyon ve kongreler:

Solunum Kongresi, Batum Uluslararası Jazz Festivali, GTZ, Gürcistan Bankası, IFES, Finca, Miss Georgia Güzellik Yarışması, Türkiye Futbol Federasyonu, GEN Kongresi, Mazda, Nissan, Peugeot Toplantıları, Mercedes-Benz, Kia, Abdi İbrahim ilaç firması, Imuneks Farma, USAID, Unicef, Nokia, Bandag Lastikleri, Pimaş, BP, Castrol, Phillip Morris, Avrupa Birleşik Devletler Heyeti, Gürcistan Anayasa Mahkemesi Gürcistan Noterler Birliği, Gürcistan - Ürdün İş Forumu, NATO Zirvesi, Dünya Bankası, Dünya Turizm Organizasyonu, Avrupa Parlementosu, Karadeniz Caz Fesivali, GRA 4. Uluslararası Kogresi, 10. Gürcistan Stomatoloji Derneği Kongresi, Gürcistan Savunma Bakanlığı Konferansı, Viva Consult - Karadeniz Taşımacılık Konferansı, Gürcistan Ulusal Film Merkezi – Kameraman Ödüllendirme Töreni, Gürcistan Satranç Federasyonu - Avrupa Gençlik Satranç Şampiyonası - 2014, Karpen Bayi Toplantısı, Expo Batumi Turizm Fuarı, Sanovel İlaç Doktor Toplantısı, Good Year Bayi Toplantısı, Biocad Pharma Toplantısı, Bursa Ticaret Odası, Servier İlaç Gürcistan Toplantısı, Letoon Ayakkabı Fuarı, Mercedes-Benz Otobüs Fabrikası Satış Departman Toplantısı, Kia Otomotiv Bayi Toplantısı, Unicef, Gürcistan Devleti Ekonomi Bakanlığı Toplantısı (Uluslararası), Egis İlaç Toplantısı, Gürcistan Modern Pentathlon Organizasyonu.

2012-2015 yılında otelde düzenlenen yıllık organizasyon ve kongreler:

Solunum Kongresi, Batum Uluslararası Jazz Festivali, GTZ, Gürcistan Bankası, IFES, Finca, Miss Georgia Güzellik Yarışması, Türkiye Futbol Federasyonu, GEN Kongresi, Mazda, Nissan, Peugeot Toplantıları, Mercedes-Benz, Kia, Abdi İbrahim ilaç firması, Imuneks Farma, USAID, Unicef, Nokia, Bandag Lastikleri, Pimaş, BP, Castrol, Phillip Morris, Avrupa Birleşik Devletler Heyeti, Gürcistan Anayasa Mahkemesi Gürcistan Noterler Birliği, Gürcistan - Ürdün İş Forumu, NATO Zirvesi, Dünya Bankası, Dünya Turizm Organizasyonu, Avrupa Parlementosu, Karadeniz Caz Fesivali, GRA 4. Uluslararası Kogresi,

10. Gürcistan Stomatoloji Derneği Kongresi, Gürcistan Savunma Bakanlığı Konferansı, Viva Consult - Karadeniz Taşımacılık Konferansı, Gürcistan Ulusal Film Merkezi – Kameraman Ödüllendirme Töreni, Gürcistan Satranç Federasyonu - Avrupa Gençlik Satranç Şampiyonası - 2014, Karpen Bayi Toplantısı, Expo Batumi Turizm Fuarı, Sanovel İlaç Doktor Toplantısı, Good Year Bayi Toplantısı, Biocad Pharma Toplantısı, Bursa Ticaret Odası, Servier İlaç Gürcistan Toplantısı, Letoon Ayakkabı Fuarı, Mercedes-Benz Otobüs Fabrikası Satış Departman Toplantısı, Kia Otomotiv Bayi Toplantısı, Unicef, Gürcistan Devleti Ekonomi Bakanlığı Toplantısı (Uluslararası), Egis İlaç Toplantısı, Gürcistan Modern Pentathlon Organizasyonu.

Telefon : 0312 455 1400

Faks       : 0312 455 1415

E-Posta   : info@turser.com.tr

Web Site: www.turser.com.tr

Adres: Noktalı Sk. No:1

Kavaklıdere 06680, ANKARA

ÜST