nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol Holding
Nurol Holding A.Ş.
İnşaat ve Taahhüt Sektörü
Savunma ve İmalat Sektörü
Finans Sektörü
Ticaret ve Hizmet Sektörü
Turizm Sektörü
İştiraklerimiz
Sheraton Batumi Otel PDF Yazdır e-Posta
Kuruluş Tarihi 2010 Tel +99-5-422-229000
Çalışan Sayısı 190 Faks +99-5-422-229029
Genel Müdür APOSTOLOS PAPATOLIOS E-mail Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Adres Sheraton Batumi 28 Rustavelli Street, Batumi, GEORGIA Web www.sheraton.com

17 Mayıs 2010 tarihinde kapılarını tüm konuklarına açan Sheraton Batumi Hotel, şehrin ilk beş yıldızlı uluslararası markalı Oteli olmakla beraber, Nurol Firması'nın da Gürcistan'da gerçekleştirdiği ilk prestijli otel yatırımı konumundadır.

Bir sahil kenti olan Batum, Gürcistan'ın önemli limanlarından birisidir ve ayrıca, hem demir yolu hem de Kafkas ülkeleri menşeli boru hattı istasyonu konumundadır. Batum şehri Türkiye sınırından 15 km mesafededir. Şehir son yıllarda yatırım ve gelişim açısından bölgesel bir merkeze dönüşmüştür. Ayrıca Batum, Karadeniz'deki seyahat programlarına Batum'u dahil eden çok sayıda yolcu gemisine de ev sahipliği yapmaktadır.

Batum, sahip olduğu sub-tropikal iklim ve uçsuz bucaksız sahil şeridiyle iftihar etmektedir. Bu muazzam güzellikteki şehir ayrıca deniz kıyısı, bulvar ve parklarla, Yunus Gösteri Merkezi, dünyanın en eski ve büyük bahçelerinden biri olan nefes kesici Batum Botanik Bahçesi, misafirlere sunduğu olağanüstü yemek kültürü ve en önemlisi son derece misafirperver ve konuksever insanlarıyla meşhurdur.

Sheraton Batumi Hotel gerek iş gerekse eğlence maksatlı gelen misafirlerine hizmet sunmak için tasarlanmıştır. Bu muazzam yapı 30.000 m² lik bir alan üzerine inşa edilmiş olup 43 suit ve büyüleyici Karadeniz manzaralı penthouse odanın da bulunduğu toplam 202 odadan oluşmaktadır.

Otel içerisinde tüm gün hizmet veren, giriş katında bulunan “Sunflower” adlı restoran ve Lobby Bar yer almaktadır. Bunun yanı sıra, 20nci katta uluslararası ve geleneksel Gürcistan sofrasının eşsiz lezzetlerini sunan 360 derece muazzam Batum manzaralı “Veronica” isimli restorant ve bar mevcuttur. Otelin balo salonu 1.000 m² lik alan üzerinde kurulu olup, Batum'daki en büyük balo salonu konumundadır. Düğün, toplantı ve kurumsal etkinlikler açısından son derece idealdir. Daha küçük çaplı toplantı ve konferanslar için ise Otel içerisinde en son teknoloji ile donatılmış altı ayrı salon ve tam donanımlı bir de iş merkezi mevcuttur. Eğlence olanakları arasında; 750 m² lik bir Shine Spa, açık ve kapalı yüzme havuzları ve yine en son teknoloji ürünü olan Sheraton Spor Salonu yer almaktadır. Son derece modern ve bir o kadar da şık olan 1.550 m² üzerine kurulu, özel girişli bir Casino giriş katta hizmet vermektedir.

17 Mayıs 2010 tarihinde dönemin Gürcistan Devlet Başkanı Sayın Mikheil Saakashvili ve dönemin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan otelin açılış kurdelesini birlikte kesmişlerdir.

Sheraton Batumi Hotel geçtiğimiz yıllarda birçok yerel ve uluslararası yüksek mevkili misafirler için kapılarını açmıştır. Bunların arasında Gürcistan, Ermenistan, İsviçre, Polonya, Estonya Devlet Başkanları, Monaco Prensi Albert II, Gürcistan ve komşu ülkelerden çok sayıda başbakan, bakan, ABD'li parlamenterler ve Avrupa'dan heyetlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ulusal ve uluslararası devlet adamı. Ayrıca, Placido Domingo, Andrea Bocelli, Mayce Gray, Sting, Criss Botti ve Enrique Iglesias gibi dünyaca ünlü starlar oteli ziyaret etmiştir. Acara Özerk Bölgesi Başkanı da oteli ziyaret edenler arasında bulunmaktadır.

Otelde toplantı düzenleyen bazı uluslararası ve yerel kuruluşlar:

Berlin Chemie, US Aid, Birleşmiş Milletler, NATO, MTV, UGT, Adjara ve Gürcistan hükümet toplantıları.

2012-2015 yılında otelde düzenlenen yıllık organizasyon ve kongreler:

Solunum Kongresi, Batum Uluslararası Jazz Festivali, GTZ, Gürcistan Bankası, IFES, Finca, Miss Georgia Güzellik Yarışması, Türkiye Futbol Federasyonu, GEN Kongresi, Mazda, Nissan, Peugeot Toplantıları, Mercedes-Benz, Kia, Abdi İbrahim ilaç firması, Imuneks Farma, USAID, Unicef, Nokia, Bandag Lastikleri, Pimaş, BP, Castrol, Phillip Morris, Avrupa Birleşik Devletler Heyeti, Gürcistan Anayasa Mahkemesi Gürcistan Noterler Birliği, Gürcistan - Ürdün İş Forumu, NATO Zirvesi, Dünya Bankası, Dünya Turizm Organizasyonu, Avrupa Parlementosu, Karadeniz Caz Fesivali, GRA 4. Uluslararası Kogresi, 10. Gürcistan Stomatoloji Derneği Kongresi, Gürcistan Savunma Bakanlığı Konferansı, Viva Consult - Karadeniz Taşımacılık Konferansı, Gürcistan Ulusal Film Merkezi - Kameraman Ödüllendirme Töreni, Gürcistan Satranç Federasyonu - Avrupa Gençlik Satranç Şampiyonası - 2014, Karpen Bayi Toplantısı, Expo Batumi Turizm Fuarı, Sanovel İlaç Doktor Toplantısı, Good Year Bayi Toplantısı, Biocad Pharma Toplantısı, Bursa Ticaret Odası, Servier İlaç Gürcistan Toplantısı, Letoon Ayakkabı Fuarı, Mercedes-Benz Otobüs Fabrikası Satış Departman Toplantısı, Kia Otomotiv Bayi Toplantısı, Unicef, Gürcistan Devleti Ekonomi Bakanlığı Toplantısı (Uluslararası), Egis İlaç Toplantısı, Gürcistan Modern Pentathlon Organizasyonu.