nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol İnşaat İştirakleri PDF Yazdır e-Posta

NUROL LLC

Kuruluş Tarihi
: 2003
Merkez : Abu Dhabi/BAE
Genel Müdür : Ali Mirza ÖZBEK
Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) : Samir RAMADAN
İş Geliştirme Müdürü Mehmet KARA
İhale Grup Müdürü : Alper LEBLEBİCİOĞLU
Finans ve Muhasebe Müdürü : Mustafa DAĞ, CFA, CPA, CMA, CIA
İnsan Kaynakları ve İdari Müdür : Doğan SÖĞÜT
Merkez Ambar ve Lojistik Müdürü : Tahsin TAHMAZ
Proje Müdürleri : Samir WARDANI, Ömer KURT, Akram HIJAZY, Omar KHODARY
Adres : P.O. Box 46254 Abu Dhabi, Birleşik Arap Emirlikleri
Tel : (+9712) 666 6810-666 45 40
Faks : (+9712) 666 3510-666 45 98
Linkedin : http://www.linkedin.com/company/nurol-llc
E-mail : Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Şube : Dubai / BAE
Dubai Projeler Koordinatörü : Barış SAYSEL
Adres : P. O. Box 98957 Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri
Tel : (+9714) 420 73 73
Faks : (+9714) 420 73 72

NUROL İnşaat’ın tecrübesini ve başarılarla dolu geçmişini BAE’ye ve Körfez Bölgesi’ne taşıyan NUROL LLC, 2003 yılında Birleşik Arap Emirliklerinde Abu Dabi merkezli olarak Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile Dr. Şeyh Sultan Bin Khalifa Al Nahyan tarafından kurulmuş olup; altyapı servisleri, oto yollar, tüneller, köprüler, çok katlı binalar ve toplu konut projeleri, çelik yapılar, barajlar ve yardımcı hizmetlerin yapımına ilişkin A sınıfı müteahhitlik karnelerine haizdir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2003 yılından bu yana faaliyetde bulunmamıza karşın, bu kısa süre zarfında örnek teşkil edecek rekor bir büyüme sayesinde 9.500 kişilik iş gücü ve 40 Milyon Doları aşan makina ve ekipman parkı ile toplam 1 Milyar Doların üzerinde aşağıda listelenen projeler bölgesel ve küresel krizlere ve sonrasında oluşan durgunluğa rağmen başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Abu Dhabi’de;

 • Abu Dhabi ve Al Reem Adalarını bağlayan Deniz Köprüsü,
 • 220,000m2 toplam kapalı alanlı biri otel, üçü rezidans dört kuleden oluşan Khalidiya Palace Rotana Oteli ve Konutları,
 • Reem adasında Sorouh Gayri Menkul Şirketi tarafından Shams Abu Dhabi adı altında toplam dört ayrı sözleşmeden oluşan 14 adet deniz köprüsü ve yaya geçişişleri, 4 km`lik yapay deniz kanalı ve halk plaji yapımı işleri,
 • Salam caddesi üzerinde tüneller ve köprü geçişlerinden oluşan IP44 ve Deniz Sarayı kavşaklarının düzenlenmesi,
 • 15,000 m2 inşaat alanına sahip Abu Shohub Okul inşaatı


 • Ve Dubai’de;

 • 185.000 m2 kapalı alanlı 34 Bloktan oluşan Nakheel International City Paket 12 Konutları,
 • 140.000m m2 kapalı alanlı 29 Bloktan oluşan Nakheel International City Paket 9 Konutları,
 • 400ha.’lık Jumeirah Village Kuzey Bölgesi Altyapı Servisleri, Yol, Çevre Düzenlemesi, Elektrik ve Aydınlatma İşleri Projesi,
 • 856 adet villa inşaatından oluşan Jumeirah Village, Triangle 1. Bölge Villa ve Konutları.


 • Devam eden projelere bakıldığı zaman, 5 yıldızlı lüks otel, ofis ve residans gibi farklı bölümlere sahip, toplam 165,000 m2 kapalı inşaat alanına sahip ikiz kuleler inşaatını içeren Bab Al Qasr Oteli inşaatını başarı ile devam etmekte olup 2015 yılı Aralık ayında teslim edilmesi hedeflenmektedir.

  2014 yılında üç yeni sözleşme imzalanmışdır. Birincisi Abu Dhabi‘de Saadiyat Adasında Tourism Development&Investment Company (TDIC) tarafından yaptırılan Louvre Müzesine hizmet verecek olan 1.5 km. uzunluğundaki servis tüneli projesi olup, ikincisi National Investment Company tarafından Abu Dhabi’ de Marina Adasında yaptırılan 67 adet Lüks Villa ve 4 adet apartman’dan oluşan toplam 120.000 m2`lik Abu Dhabi Marina projeleridir. Son olarak da Abu Dhabi’nin Rawdhat bölgesinde biri beş Katlı diğeri dört katlı olan konut yapım projesidir. Tüm projelerde çalışmalar Eylül 2015 itibari ile hızla devam etmektedir.

  NUROL LLC, başarılı geçmişi, engin bölgesel deneyimi ve kaliteli çalışma kadrosu ile NUROL Grubunun Körfez Bölgesi’ndeki gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.

   

  NUROL LİBYA

  Libya son dönemde NUROL adına önem kazanan bir faaliyet sahası haline gelmiştir. Sahilyolu, Algarabolli- Misuratah Kesimi Rehabilitasyonu Projesi, Al Fateh Üniversitesi Ekonomi ve Hukuk Fakülteleri Binaları ve gene Al Fateh Üniversitesi Beden Eğitimi Fakültesi ve Çevre Düzenleme İşleri Projeleri Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin taahhüdü altında olup Libya’daki iş hacmimiz 300 Milyon ABD Doları mertebesine ulaşmıştır.

  NUROL CEZAYİR

  Cezayir’de 2002 yılında kurulan bölge müdürlüğümüz 2005 yılında ilk taahhütü olarak Douera barajını uhdesine almış bulunmaktadır. Başkent Cezayir şehrinin 20 km güney batısında yer alan Projemiz, kil çekirdekli bir toprak dolgu baraj’ın inşasını içermektedir. Douera Barajı Projesi kapsamında çalışmalar devam etmekte olup, 65 Milyon ABD Doları tutarı değerindeki Proje’nin 2010 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

  NUROL GÜRCİSTAN

  Genel Müdür : Lütfü BİLGİN

  Nurol Grubu’nun orta vadeli faaliyet sahasını genişletme çalışmaları kapsamında 2006 yılında çalışmalarına başlayan Nurol Georgia, Gürcistan’ın geçirdiği bağımsızlık ve yeniden yapılanma sürecinde etkin rol almayı hedefleyen Nurol Grubu’nun ülkedeki faal temsilcisi görevini üstlenmiştir.

  Bu bağlamdaki ilk projesi olan Sheraton Batum Lüks Otel Kompleksi’ne, tamamı Nurol yatırımı olarak, 2007 yılında başlayan Nurol Georgia, daha sonra Tiflis’te Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın işverenliğinde Polis Merkezi Kompleksi projesini uhdesine almıştır. Tüm tasarım kalemleri ile anahtar teslimi gerçekleştirilmekte olan Sheraton Batum Lüks Otel Kompleksi, 27.000 m2 kapalı alana sahip, 220 odalı kule ve yan yapılardan oluşmaktadır. Otelin 2010 yılı bahar aylarında hizmete girmesi planlanmaktadır. Ülkede çağdaş mimarinin önemli örneklerinden birisini teşkil edecek olan Polis Merkezi Kompleksi, 2009 yılı başında tamamlanarak idareye teslimi gerçekleşmiştir.

  NUROL RUSYA

  Alt şirketler aracılığıyla 1991 yılında NUROL İnşaat’ın faaliyet sahasına katılan Rusya Federasyonu ve Orta Asya (BDT) Ülkelerindeki çalışmalar 21. Yüzyıla gelindiğinde Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan ve hatta Afganistan’a kadar genişlemiş bulunmaktadır. Bölgedeki çalışmalarımız 2005 yılında kurulmuş olan Moskova şubemiz aracılığıyla sürdürülmektedir.