nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol Holding
Ana Sayfa
Kurumsal
Sektörler
Finansal Bilgiler
Vakıf
Haberler
İnsan Kaynakları
İletişim
Site Haritası
Nurol Eğitim Kültür ve Spor Vakfı PDF Yazdır e-Posta
Atatürk'ün Evi Ankara
Atatürk'ün Evi Ankara

Nurol, kurulduğu günden bu yana, yaptığı yatırımlarıyla ülke kalkınmasında üstlendiği önemli rolu yanında çevresel, sosyal ve toplumsal faydayı da bir o kadar önemseyerek yeni projeler üretmekte ve ilgili kuruluşlara gereken katkılarda bulunmaktadır.

ÇARMIKLI Ailesi tarafından 1996 yılında, vermekte olduğu hizmetlerini daha kurumsal bir çatı altında toplayarak yürütmek amacıyla NUROL Eğitim, Kültür ve Spor Vakfı kurulmuştur.

Vakıf, öncelikle eğitim olmak üzere sanat kültür alanlarında faaliyetlerini yoğunlaştırmış olup, sürdürülebilir fayda sağlamayı amaç edinmiştir. Bu anlamda maddi ihtiyacı olan başarılı öğrencilere çeşitli eğitim seviyelerinde burs olanağı sağlanarak okul durumları düzenli olarak takip edilmekte ve böylece geleceğin yöneticileri, girişimcileri, sanat ve bilim insanlarının yetişmesine destek olunulmaktadır.

 

Emine Saadet Çarmıklı İlköğretim Okulu
Emine Saadet Çarmıklı İlköğretim Okulu

Nurol Vakfı tarafından Türkiye’nin dört bir yanında inşa ettiği ve ilgili kurumlara bağışladığı okullar, kütüphaneler, eğitim ve kongre salonları, sinema ve tiyatro gibi kültürel binalar bulunmaktadır.

Vakıf, eğitime destek vermek yanında, ülkemizin kültürel ve tarihi mirasına sahip çıkmak, korumak ve geliştirmek amacına yönelik projelerde yer almış ve yapılan çalışmaları destekleyecek birçok alanda faaliyet göstermiştir.

Nurettin Çarmıklı, Erol Çarmıklı ve Mehmet Oğuz Çarmıklı tarafından ayni sermaye olarak koyulan gayrimenkuller ve yapılan nakit bağışlarla kurulan Nurol Vakfı, portföyündeki varlıklarının getirileri yanında Nurol Grup Şirketleri’nden sağlanan finansman desteği ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Vakıf Mütevelli Heyet tarafından idare edilmekte olup, kararlar 5 üyeden oluşan Yönetim Kurulu tarafından alınmakta ve kuruluş sözleşmesi doğrultusunda onaylanarak yürürlüğe girmektedir.

 

Nurol Sanat Galerisi
Nurol Sanat Galerisi

Nurol Eğitim, Kültür ve Spor Vakfı, milli değerlerimizin korunması, tanıtılması ve geliştirilmesi amacıyla yayınlanan kitap ve filmlerin hazırlanmasında finansman desteği sağlamış ve bunların geniş kitlelere ulaşmasına aracılık etmiştir.

Eserleriyle tanınan, Osmanlı tarihi araştırmacısı, yazar ve müzikolog Emre Aracı daimi olarak Nurol Vakfı tarafından desteklenmekte ve gerek albümleriyle gerekse dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerle ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

Nurol Vakfı, 1992 yılında evrensel sanatların Ankara’da buluşmasını sağlamak üzere Nurol Sanat Galeri'sini kurmuş olup, burada özgün sanatçıların eserleri sergilenmekte ve ayrıca genç yetenekleri  keşfederek kendilerini tanıtma şansı sunulmaktadır. Galeride sergilenen eserler daha sonra Bodrum OASİS'deki Sanat Galerimizde sanatseverlerin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca Galeri’de düzenli olarak sanatsal çalışmalar, imza günleri, paneller düzenlenmektedir.

 

 

Göle Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi
Göle Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi

Uygarlık Türküsü
Uygarlık Türküsü