nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol Holding
Nurol Holding A.Ş.
İnşaat ve Taahhüt Sektörü
Savunma ve İmalat Sektörü
Finans Sektörü
Ticaret ve Hizmet Sektörü
Turizm Sektörü
İştiraklerimiz
Nurol Göksu Elektrik Üretim A.Ş. PDF Yazdır e-Posta
Kuruluş Tarihi 2013 Tel 0312 455 18 80
Çalışan Sayısı 15 Faks 0312 455 18 85
Genel Müdür R. Serhat TAŞKINSU
E-mail Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Adres Arjantin Cad. No:7 GOP / ANKARA

Nurol Göksu 2013 yılında kurulmuş olup Göksu Hidroelektrik Santralinin işletme hakkını Özelleştirme yoluyla 49 yıl süreyle almıştır.

Göksu Hidroelektrik Santrali Konya İli sınırları içerisinde Göksu Nehri üzerinde Nehir Tipi olarak 80 mt.lik düşünün değerlendirilmesi amacıyla 1959 yılında işletmeye alınmıştır. Göksu Santrali 10,8 MW kurulu gücünde olup, çok yüksek bir kapasite kullanım oranı ve düzenli bir akış rejimine sahiptir ve istikrarlı bir şekilde yıllık ortalama 65 milyon kWh enerji üretmektedir Göksu HES projesi yenilenebilir enerji kaynaklı bir proje olduğundan yıllık 39.000 ton CO2’ in salınımının azaltımına katkı sağlamaktadır.

Göksu Hidroelektrik Santralı, oluşturduğu işletme ekibiyle bir yandan en optimum işletme şartları konusunda tecrübesini artırırken; diğer yandan elektriğin pazarlama ve satışını da yürütmektedir. Üretilen elektriğin satışı piyasada rekabet ortamında yapılmaktadır.

Güvenilir ve sürekli bir işletme için, santralin ana ekipmanlarının ve su yapılarının rehabilitasyonu ve modernizasyonu için yatırım çalışmaları belli bir plan çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.