nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol Holding
Nurol Holding A.Ş.
İnşaat ve Taahhüt Sektörü
Savunma ve İmalat Sektörü
Finans Sektörü
Ticaret ve Hizmet Sektörü
Turizm Sektörü
İştiraklerimiz
Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. PDF Yazdır e-Posta
Kuruluş Tarihi 1997 Tel 0212 286 82 40
Çalışan Sayısı 51 Faks 0212 285 99 56
Genel Müdür Samim HATİPOĞLU E-mail Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Adres Büyükdere Caddesi Nurol Plaza, No:257 Kat:3 34450 Maslak/İSTANBUL Web www.nurolgyo.com.tr

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Nurol GYO), Eylül 1997'de 10 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı ve 1 milyon TL ödenmiş sermaye ile kurularak faaliyetine başlamıştır. 1999 yılında %49’u halka arz olan Nurol GYO’nun sermayesi Şubat 2000’de 5 milyon TL’ye çıkmıştır. 31 Aralık 2015 itibariyle şirketin aktif büyüklüğü 1.581.008,870 TL'ye ulaşmış olup, ödenmiş sermayesi 2015 yılında 40 milyon TL'den 80 milyon TL'ye çıkarılmıştır.

Nurol GYO’nun portföyünde İstanbul'un finans ve iş merkezi kabul edilen Maslak'taki Nurol Plaza, Ankara'nın en lüks konut projelerinden Nurol Residence, Ankara’nın önemli çekim noktalarından biri olan Karum İş ve Alışveriş Merkezi ve Türkiye’nin turizm merkezi Bodrum'daki OASİS Alışveriş, Kültür ve Eğlence Merkezi bulunmaktadır. Nurol GYO, mevcut portföyünün yanı sıra, yeni yatırımlarıyla da sektördeki iddiasını devam ettirmektedir.

Nurol GYO, 2011 yılında Toplu Konut İdaresi’ne ait Şişli Mecidiyeköy bölgesindeki Yıldız Teknik Üniversitesi arsasını 70 milyon dolar karşılığında satın almıştır. 7.000 m2 arazide toplam 140 milyon dolarlık yatırım ile gerçekleştirilmektedir. Şehrin önemli merkezlerinden Mecidiyeköy’de ana yolların kesişim noktasında konumlanan Nurol Tower, ofis ve rezidans fonksiyonlarını taşıyan ve Türkiye'de hem ev, hem ofis ve evofis konsepti ile çok amaçlı bir yatırım aracıdır.

Nurol GYO’nun bir diğer projesi de İstanbul Basın Ekspres'de bulunan Nurol Park projesidir. Kamuoyunda Hürriyet Medya Towers olarak bilinen ve 55.000 m2 alana sahip olan arsa, 127,5 milyon dolara satın alınmıştır. Karma kullanıma uygun olan proje, ağırlıklı olarak konutlardan oluşmaktadır. Nurol Park’ta ‘loft’, ‘rezidans’ ve ‘tower’ olmak üzere üç farklı konseptte ihtiyaca uygun metrekarelerde 1.512 konut bulunmaktadır. Projede konutların yanı sıra 43.200 m2'lik peyzaj alanında sokak mağazalarının ve 22.000 m2 alana sahip ofis bloğu yer almaktadır.

Nurol GYO’nun İstanbul’da geliştirdiği diğer projesi ise Nurol Life Seyrantepe projesidir. Türk Telekom Arena'nın hemen yanı başında, 9.500 m²'lik arazi üzerinde inşa edilen Nurol Life, önemli projelerine imza atan ödüllü mimar Hakan Kıran tarafından tasarlandı. Nurol Life’ın, pencereleri açılan, taş duvarlarıyla nefes alan, 4 metre tavan yüksekliğine sahip, orman manzaralı daireleri, kullanıcılarına hem lüks hem de ferah bir ev yaşamı sunmayı vaad ediyor. İç mimarisi ünlü tasarım ofisi Autoban tarafından üstlenilen ve dünyaca ünlü yapı markalarının en kaliteli malzemeleri kullanılarak hayata geçiriliyor. Nurol Life’da stüyo daireden 4+1'e kadar her ihtiyaca ve zevke uygun metrekarelerde toplam 476 adet kule daire, 14 adet penthouse, 26 adet teras ev, 50 adet ofis bulunuyor. 50 katlı bir kule olarak inşa edilen Nurol Life, 62 m² ile 294 m² arasında değişen büyüklüklerdeki daireleriyle faklı yaşam alternatifleri sunmaktadır.

Nurol GYO, ‘Hayata Yatırım’ sloganıyla çıktığı yolda nitelikli ve tecrübeli kadrosu ile arazi geliştirme, proje tasarımı, pazarlama ve satış alanlarında katma değerli projeler üreterek lider şirketler arasındaki yerini almıştır.