nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama A.Ş. PDF Yazdır e-Posta
Kuruluş Tarihi 1998 Tel 0312 455 18 80
Çalışan Sayısı 9
Faks 0312 455 18 85
Genel Müdür R.Serhat TAŞKINSU E-mail Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Adres İran Caddesi, Karum İş ve Alışveriş Merkezi No: 21/430, D Blok, 5. Kat, 06680 GOP/Ankara Web www.nurolenerji.com.tr

Türkiye'nin ancak temiz, çevreci, kaliteli ve yeterli düzeyde enerji temini ile kalkınma hedeflerine ulaşabileceğinin bilincinde olan Nurol Holding; müteahhitlik ve altyapı projelerinin yanı sıra, enerji sektörüne de katkıda bulunmak üzere, "Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama A.Ş."yi kurmuştur.

Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama A.Ş., Türkiye enerji sektöründe üretim ve dağıtım alanlarında yoğun bir özelleştirme ve yeniden yapılanma faaliyetlerinin sürmekte olduğu günümüzde, sektördeki faaliyetlerine bağımsız enerji üreticileri arasında yer alacak şekilde devam etmektedir. Bu doğrultuda şirket; hidro, doğal gaz, kömür, güneş ve rüzgar gibi değişik kaynaklara dayalı çeşitli enerji santralı projelerini gerçekleştirmek üzere yoğun bir çalışma içindedir.

Nurol Enerji Üretim ve Pazarlama A.Ş., finansman ve bilgi birikiminin önemli etken olduğu enerji projelerinde yerli ve yabancı ortaklık oluşumlarını gerekli görmektedir. Bu konuda, yerli ve yabancı enerji şirketleri ile işbirliği veya bilgi alışverişine dayalı çalışmalar sürdürülmektedir.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının önem ve payının dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hak ettiği yeri alacağına olan inancımızdan dolayı özellikle hidroelektrik santralleri inşaatı alanındaki engin tecrübemiz ve bilgi birikimimiz nedeniyle, bu projeler ayrı bir önem taşımaktadır. Bu amaca uygun olarak, hidroelektrik enerji projeleri geliştirmek üzere diğer bir yerli firma ile “Enova Enerji Üretim A.Ş.” adı altında yeni bir şirket kurulmuştur. Enova'nın ilk projesi olan 63 MW kapasiteli Ceyhan HES projesi 2010 yılında işletmeye açılmış olup, elektrik ticaretine de başlanmıştır.

Ayrıca 2012 yılında, özelleştirme ihalesi kazanılarak 10,8 MW kurulu gücündeki Göksu HES üretim portföyüne eklenmiştir. Şirketimiz, özellikle yerli ve ithal kömüre dayalı santral projeleri geliştirilmesi konusunda çalışmalar sürdürmekte olup, Nurol Enerji, Nurol Şirketler Topluluğu'nun, Türkiye için diğer önemli bir enerji ticaret kaynağı olan LNG ithal ve ihraç projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Nurol Şirketler Topluluğu'nun yurt dışında yaptığı başarılı çalışmalar ve kazandığı uluslararası tecrübelerden hareketle diğer bölge ülkelerindeki enerji projelerinde rol almak için çaba sarf etmektedir.