nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol Holding
Nurol Holding A.Ş.
İnşaat ve Taahhüt Sektörü
Savunma ve İmalat Sektörü
Finans Sektörü
Ticaret ve Hizmet Sektörü
Turizm Sektörü
İştiraklerimiz
Nurol Yatırım Bankası A.Ş. PDF Yazdır e-Posta
Kuruluş Tarihi 1999 Tel 0212 286 81 00
Çalışan Sayısı 40 Faks 0212 286 81 01
Genel Müdür Özgür ALTUNTAŞ E-mail Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Adres Nurol Plaza B Blok Büyükdere Cad. No:257 Kat:15 Maslak 34450 Sarıyer /İstanbul Web www.nurolbank.com.tr

Nurol Yatırım Bankası 1999 yılında yatırım bankacılığı alanındaki faaliyetlerine başlamıştır. İstanbul’da Genel Müdürlük ve Ankara’da kurulu şubesi ile faaliyetlerini sürdüren Nurol Yatırım Bankası kurumsal müşterilerin yatırım bankacılığı ihtiyaçlarına 40 kişilik ekibi ile çözüm sunmaktadır.

Bankanın 2016 yılı itibariyle Aktif Büyüklüğü 719,30 Milyon TL 'ye ulaşmıştır. Sermaye yapısı ve donanımlı insan kaynağıyla Nurolbank, Türkiye’de Yatırım Bankacılığı alanında lider bankalar arasında yer alma bilinci ile ekonomik değer yaratmayı amaç edinmiş, uzun vadeli ilişkiler kurabileceği, çeşitli finansman ürünlerine ihtiyaç duyan müşterilere hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Nurolbank, tüm müşterilerinin verimliliklerini yükseltip, içinde bulundukları risk düzeyini azaltarak, maliyetlerini anlamlı ölçüde kontrol altına alabilmelerini ve pazar paylarını arttırılabilmelerini sağlayan hizmetler sunmaktadır.

Nurolbank, teknik uzmanlığa ve yerel piyasa tecrübesine sahip profesyonellerden oluşan ekibinin bilgi ve deneyimleri sayesinde müşterilerinin ihtiyaçları ile uyumlu olarak;

• Alternatif fon kaynağı sağlamak üzere yapılandırılmış finansman araçları,

• Kompleks finansal modelleme,

• Optimum finansal paket yapılandırılması,

• Özsermaye finansmanı danışmanlığı,

• Yerel ve uluslararası kuruluşlardan, sermaye piyasalarından yeni fon kaynakları yaratılması konularında yaratıcı, yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Nurolbank, temkinli ve sağlam öngörülerle oluşturulan banka yönetim politikaları ile yoluna devam etmektedir. Bankamız, günümüzün değişken, birbirine bağlı ve son derece rekabetçi olan pazarlarında, şirketler için doğru zamanda esnek finansal çözümlerle hizmet vermeye devam edecektir.

2016 yılı hem ülkemiz, hem dünyamız, hem de bizim için büyük değişimlerin yaşandığı bir yıl olarak başladı. Nurolbank olarak, değişimleri yakından takip ederek yatırım dünyasında proaktif bir rol üstlendik ve faaliyet alanınımızda istikrarlı büyümemize devam etmekteyiz.

Kredi büyümesine rağmen referans değerlerin oldukça altında seyreden Takipteki Krediler Rasyosu, verimlilik artışının karlılık üzerinde etkisi, menkul kıymet ihraçlarıyla esneklik kazanan likidite seviyesi ve yükümlülüklerin optimum maliyet ile fonlanması, genişleme trendine giren müşteri tabanıyla birlikte, sermaye piyasasında daha aktif olmayı hedefleyen Banka, 2015 yılı içinde JCR Eurasia Rating tarafından değerlendirilmiş ve Uzun Vadeli Ulusal Notu ‘AA (Trk)‘ ya yukarı revize edilmiş, ‘Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notu’nu ‘BBB‘ teyit edilmiştir.