nurol

NUROL HOLDİNG Facebook Sayfası   NUROL HOLDİNG Twitter Sayfası   NUROL HOLDİNG Instagram Sayfası
Nurol Holding
Ana Sayfa
Kurumsal
Sektörler
Finansal Bilgiler
Vakıf
Haberler
İnsan Kaynakları
İletişim
Site Haritası
İştiraklerimiz PDF Yazdır e-Posta

NUROL LLC

General Manager : Ali Mirza ÖZBEK

NUROL İnşaat’ın tecrübesini ve başarılarla dolu geçmişini BAE’ye ve Körfez Bölgesi’ne taşıyan NUROL LLC, 2003 yılında Birleşik Arap Emirliklerinde Abu Dabi merkezli olarak Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile Dr. Şeyh Sultan Bin Khalifa Al Nahyan tarafından kurulmuş olup; altyapı servisleri, oto yollar, tüneller, köprüler, çok katlı binalar ve toplu konut projeleri, çelik yapılar, barajlar ve yardımcı hizmetlerin yapımına ilişkin A sınıfı müteahhitlik karnelerine haizdir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2003 yılından bu yana faaliyetde bulunmamıza karşın, bu kısa süre zarfında örnek teşkil edecek rekor bir büyüme sayesinde 9.500 kişilik iş gücü ve 40 Milyon Doları aşan makina ve ekipman parkı ile toplam 1 Milyar Doların üzerinde aşağıda listelenen projeler bölgesel ve küresel krizlere ve sonrasında oluşan durgunluğa rağmen başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Abu Dabi’de;

 • Abu Dabi ve Al Reem Adalarını bağlayan Deniz Köprüsü,
 • 220,000m2 toplam kapalı alanlı biri otel, üçü rezidans dört kuleden oluşan Khalidiya Palace Rotana Oteli ve Konutları,
 • Reem adasında Sorouh Gayri Menkul Şirketi tarafından Shams Abu Dabi adı altında toplam dört ayrı sözleşmeden oluşan 14 adet deniz köprüsü ve yaya geçişişleri, 4 km`lik yapay deniz kanalı ve halk plaji yapımı işleri,
 • Salam caddesi üzerinde tüneller ve köprü geçişlerinden oluşan IP44 ve Deniz Sarayı kavşaklarının düzenlenmesi,
 • 15,000 m2 inşaat alanına sahip Abu Shohub Okul inşaatı
 • Ve Dubai’de;

 • 185.000 m2 kapalı alanlı 34 Bloktan oluşan Nakheel International City Paket 12 Konutları,
 • 140.000m m2 kapalı alanlı 29 Bloktan oluşan Nakheel International City Paket 9 Konutları,
 • 400ha.’lık Jumeirah Village Kuzey Bölgesi Altyapı Servisleri, Yol, Çevre Düzenlemesi, Elektrik ve Aydınlatma İşleri Projesi,
 • 856 adet villa inşaatından oluşan Jumeirah Village, Triangle 1. Bölge Villa ve Konutları.
 • İlaveten 5 yıldızlı lüks otel, ofis ve residans gibi farklı bölümlere sahip, toplam 165,000 m2 kapalı inşaat alanına sahip ikiz kuleler inşaatını içeren Bab Al Qasr Oteli inşaatını başarı ile devam etmekte olup 2015 yılı şubat ayında teslim edilmesi hedeflenmektedir.

  2014 yılı Ocak ayı itibariyle iki yeni sözleşme imzalanmış olup, biri Abu Dhabi‘de Saadiyat Adasında Tourism Development & Investment Company (TDIC) tarafından yaptırılan Louvre Müzesine hizmet verecek olan 1.5 km. uzunluğundaki servis tüneli projesi olup diğeri National Investment Company tarafından Abu Dhabi’ de Marina Adasında yaptırılan 67 adet Lüks Villa ve 4 adet apartman’dan oluşan toplam 120.000 m2`lik Abu Dhabi Marina projeleridir ve mobilizasyon çalışmaları devam etmektedir.

  NUROL LLC, başarılı geçmişi, engin bölgesel deneyimi ve kaliteli çalışma kadrosu ile NUROL Grubunun Körfez Bölgesi’ndeki gurur kaynağı olmaya devam etmektedir.

   

  OTOYOL YATIRIM ve İŞLETME A.Ş.

  CEO : Yavuz BATUM

  Gebze - Orhangazi - İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu Projesi'nin ihalesinde Nurol - Özaltın - Makyol - Astaldi - Yüksel – Göçay Grubu tarafından verilen 22 yıl 4 aylık yapım ve işletme teklifi en uygun teklif olarak belirlenmiştir.

  Gebze - Orhangazi - İzmir otoyolunun İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil olarak Otoyolu'nun Yap - İşlet - Devret Modeli ile yapılması, işletilmesi ve devri işini gerçekleştirmek üzere Nurol - Özaltın - Makyol - Astaldi - Yüksel - Göçay şirketlerinin eşit paylarla katılımıyla OTOYOL YATIRIM VE İŞLETME A.Ş. kurulmuştur. Proje'nin uygulama sözleşmesi Karayolları Genel Müdürlüğü ile OTOYOL YATIRIM VE İŞLETME A.Ş. arasında 27 Eylül 2010'da imzalanmıştır.

  Gebze - Orhangazi - İzmir Otoyolu'nun Gebze Temel Atma Töreni 28 Ekim 2010 tarihinde Kocaeli İli Dilovası İlçesi'nde yapılmış olup, İzmir Temel Atma Töreni ise 27 Şubat 2011 tarihinde Alsancak Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilmiştir.

  OTOYOL YATIRIM VE İŞLETME A.Ş.; 3996 sayılı Yap - İşlet - Devret Kanunu kapsamında yapımını, işletilmesini ve devredilmesini üstlendiği Gebze - Orhangazi - İzmir Otoyolu projesinin körfez zemin etüdleri, otoyol güzergahı zemin etüdleri, Otoyol ve Asma Köprü yapım sözleşmesinin imzalanması ve projelendirme işleri, projenin hukuksal altyapı çalışmaları, proje danışmanlık işleri gibi hizmetleri alarak projenin fiziksel anlamda başlangıcı öncesi ön hazırlık faaliyetlerinde ve projenin finansmanını sağlamak için gerekli çalışmalarda bulunmuştur. Faz 1 finansman temini işlemleri 2013 ilk çeyreğinde tamamlanmıştır.

  Proje ve Güzergahı Bu yeni projenin, mevcut devlet yoluna göre güzergahı yaklaşık 140 km. civarında kısaltacak olması sonucunda 8 - 10 saatlik mevcut ulaşım süresi 3,5 - 4 saate inecek ve karşılığında da yılda 870 Milyon TL tasarruf sağlanacaktır.

  Projenin başlangıç noktası Gebze olup, Dilovası ile Hersek Burnu arasında yer alan İzmit körfezini, yaklaşık 3.000 metre uzunluğunda bir Asma Köprü ile geçen Otoyol, Orhangazi ve Gemlik yakınlarından devam ederek Ovaakça kavşağı ile Bursa Çevre yoluna bağlanmaktadır.

  Proje, 377 km otoyol ve 44 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 421 km uzunluğundadır. Güzergah boyunca, İzmit Körfezi Asma Köprüsü ve Kuzey/Güney Yaklaşım Viyadükleri dışında, toplam 18.212 m uzunluğunda 31 adet viyadük, toplam 5.142 m uzunluğunda 2 adet tünel, 199 adet köprü, 21 adet gişe alanı, 26 adet kavşak, 6 adet Otoyol ve 2 adet Tünel Bakım-İşletme Merkezleri ile 7 adet Servis ve 7 adet Park Alanı bulunmaktadır. Şu ana kadar proje için yaklaşık olarak 400 Milyon $ harcama yapılmıştır.

  ENOVA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.

  General Manager : R.Serhat TAŞKINSU

  Şirketimiz, Nurol ve Özaltın ortaklığında elektrik enerjisi üretimi ve satışı amacıyla 2003 yılında kurulmuştur. 2006 yılında, Ceyhan Hidroelektrik Santrali'nin yap-işlet modeliyle EPDK'dan 49 yıllığına üretim lisansı alınmıştır.

  Osmaniye Ceyhan nehri üzerindeki Oşkan ve Berkman regülatör ve santrallerinden oluşan projemizin, 63 MW kurulu gücü ile yıllık ortalama 250 milyon kWh enerji üretmektedir.

  Yaklaşık 168 milyon Dolar yatırım bedeli ile inşaat döneminde 660 çalışana istihdam yaratan yenilenebilir enerji kapsamındaki projemiz, karbon salınımına yıllık 160.000 ton CO2 azaltımı yaparak katkıda bulunmaktadır.

  2010 yılında üniteleri sırayla devreye alınmış olan Ceyhan Hidroelektrik Santralı, oluşturduğu işletme ekibiyle bir yandan en optimum işletme şartları konusunda tecrübesini artırırken; diğer yandan oluşturduğu ticaret ekibiyle üretilen elektriğin pazarlama ve satışını da yürütmektedir. Üretilen elektriğin satışı piyasada rekabet ortamında yapılmaktadır.

  Enova Enerji A.Ş., Nurol ve Özaltın grupları adına enerji alanında önemli bir pozisyon alınması ve uzun dönemli işletmeye dayalı bir iş alanı oluşturulması amacıyla faaliyetlerini sürdürürken sosyal sorumluluk projeleriyle de bölgeye katkı sağlamaktadır. Tesisimizin bulunduğu Osmaniye ili Karagedik ve Kumarlı Köylerinde yöre halkına destek amaçlı olarak bir ilköğretim okulu ve bir caminin yapımı şirketimizce gerçekleştirilmiştir.

  Ülkelerin gelişmesinde lokomotif rolü oynayan enerji alanında, önemli bir yatırımı üstlenmiş ve başarıyla tamamlamış olan şirketimiz; aynı zamanda toplumların kalkınması ve sosyal düzeylerinin iyileştirilmesi için de çaba göstermektedir. Tüm dünyada önem kazanan ve teşvik edilen sosyal sorumluluk projeleri, özellikle kırsal alanlarda yapılan projelerde öncelikle yöre halkına ama daha geniş düzeyde ise tüm topluma destek olmaya çalışmaktadır.

  NUROL GEORGIA LLC

  General Manager : Lütfü BİLGİN

  2006 yılında Batum merkezli olarak kurulmuş olan Nurol Georgia LLC, faaliyetlerine, 2010 yılında yapımı tamamlanarak müşteri kabulüne başlayan beş yıldızlı Sheraton Batum Oteli’nin inşaatını yüklenerek başlamış bulunmaktadır.

  Firmamızın bir diğer taahhüdü olarak yapımına 2007 yılında başlanan Gürcistan İç İşleri Bakanlığı Polis Kuvvetleri Genel Merkezi Kompleksi 2009 yılında tamamlanarak teslim edilmiş bulunmaktadır.

  2008 yılında yaşanan olumsuz koşullara rağmen çalışmalarını aralık vermeksizin sürdüren Nurol Georgia , 2010 yılında Anadolu Holding’e ait Paravani HES Projesinin İnşaat işlerini ve Hidro Mekanik Ekipmanlarının İmal ve Montajlarını tamamlamış ve teslim etmiştir.